Akınsoft NetGaleri (WOE4) Oto Galeri Programı

Akınsoft NetGaleri (WOE) Oto Galeri Programı Kullanım Alanları :

Oto Galeriler ve oto alım – satım işlemi yapanlara hitap etmektedir.

Cari kayıtları,müşteri kayıtları, araç kayıtları, oto alım ve satım işlemleri ekranı, detaylı muhasebe ve gün sonu raporu, çok kullanıcılı ve güçlü veri tabanı sistemi, ayrıntılı ve görsel raporlar, kendi yazıcı çıktınızı tasarlayabileceğiniz rapor dizayn özelliği modüllerini içermektedir.

* Araç alış,satış ve komisyon takip işlemlerini yapabilir,
* Araç kayıtlarına resim ve video ekleyebilir,
* Çoklu kullanıcı desteği ile birden fazla bilgisayarda aynı anda programı kullanabilir,
* Kasa hareketlerinizi takip edebilir,
* Günlük ve genel kasa raporunu alabilir,
* Online araç bilgi sorgulama işlemlerini yapabilir,
* Araç istatistik bilgilerini (Araçların türü, markası, modeli vs.) raporlayabilir (Sadece Pro lisans modülünde bulunmaktadır),
* Maliye kontrollü günsonu raporunu oluşturabilir (Sadece Pro lisans modülünde bulunmaktadır),
* Kendi yazıcı çıktınızı tasarlayabileceğiniz rapor dizayn özelliği ile formlarınızı programdan tasarlayabilir,
* Masaüstüne hatırlatma notu ekleyerek hatırlatma sistemini kullanabilirsiniz.

Cari Kart kaydı bölümünde galeride bulunan araç sahiplerinin isimlerini ve müşterilerin isimlerini kayıt edebileceğiniz bölümdür. Bu bölümde Genel bilgiler, Özel Bilgiler ve bakiye bilgileri olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.Genel bilgiler bölümünde galeride bulunan araç sahiplerinin isimleri, müşterilerin isimleri ve satışı yapılan araç sahiplerinin adı, ticari ünvanları, adres, il ve ilçe, telefon,vergi numaraları ve kayıt tarihi bölümleri yer almaktadır. Yeni müşteri eklemek için formun altında bulunan  yeni kayıt ekle butonuna basarız.Yapmış olduğumuz kaydı kaydetmek için ise  kaydet butonuna basmamız gerekir.Ayrıca bu bölümde müşterilerinize cari grubu bölümünden grup ismi vererek müşteri aramada bu vermiş olduğunuz cari gruba göre arattırma yapabilirsiniz

Araç Kaydı bölümünde galeride bulunan araçların kaydını ve alım-satım bilgilerini bulabilirsiniz.
Galeride bulunan araçların  türünü, markasını, tipi, modeli, aracın plakasını ve araç ile ilgili genel bilgileri buradan görebilirsiniz. Yukarıdaki formda bulunan  butonu aktif olduğu zaman Eski araç Kayıtları bölümünde bu kayıt etmiş olduğunuz aracı göremezsin.Pasif olduğu zaman araç galeride görüleceğinden eski araç kayıtlarının içerisinde görebilirsiniz.Yani aktif olduğu zaman araç satılmış olarak görünür.Yapmış olduğunuz araç kayıtlarını kaydetmek için formun altında bulunan araç çubuklarını kullanmanız gerekmektedir.Bu butonların açıklaması cari hareket girişi bölümünde görebilirsiniz.
Galeride bulunan araçların türünü ve genel bilgilerini kaydettikten sonra bu butona basarak kaydetmiş olduğunuz aracın sahibini bulursunuz. Bunu yapmak için de aşağıdaki arama formu ekrana gelir.Bu formda bulunan arama kriterlerinden uygun kriteri seçerek bulmak istediğiniz cariyi buradan arama yolu ile bulabilirsiniz.
Araç Alışı bölümünde araç bilgileri, araç sahibi ve ödeme bilgileri bulunmaktadır.Galeri yetkilisi aldığı araçların kaydını bu bölümden yapabilmektedir.Aşağıdaki formda galeri yetkilisi aracı kimden aldı ise  butonu ile aracı almış olduğunuz kişinin bilgilerini bu buton yardımı ile bulabilirsiniz. Bulmuş olduğunuz kişinin bilgilerini araç alış kaydı bölümünde bulunan araç sahibi bilgileri bölümünde görebilirsiniz.Araç almış olduğunuz kişiden hangi aracı aldığınızı bulmak için   butonuna basmanız gerekmektedir.